Zobacz inne pytania i odpowiedzi

Wyświetl kategorię

Odpowiedzi

 • Anonim: Jak często trzeba myć zęby?
  sobota, Marzec 30, 2013 - 12:12
  dr Sz. Majewski:

  Optymalnie powinno się myć zęby 3 razy dziennie. Nie należy przesadzać z częstością mycia zębów, gdyż zbyt częste szczotkowanie, zwłaszcza gdy robi się to nieumiejętnie, może prowadzić do uszkodzenia struktury zębów, np. powstawania ubytków klinowych (przyszyjkowych).
 • Anonim: Co oznaczają białe plamki na zębach?
  poniedziałek, Marzec 25, 2013 - 19:18
  dr Sz. Majewski:

  Białe plamki na zębach najczęściej spowodowane są fluorozą , która jest następstwem przewlekłego, nadmiernego przyjmowania fluoru w okresie formowania się szkliwa. Na zębach pojawiają się wtedy nieprzezroczyste, mętne, białe plamy. Stopień ciężkości fluorozy i rozkład przebarwień zależą od stężenia fluoru, czasu ekspozycji na fluor, etapu aktywności komórek tworzących szkliwo oraz indywidualnej wrażliwości. Fluoroza najczęściej pojawia się na zębach siecznych dolnych, górnych, i przedtrzonowych, a plamy występują symetrycznie.
 • dr Sz. Majewski:

  W takiej sytuacji najlepiej udać się na konsultacje do periodontologa , który podejmie decyzję o ewentualnej konieczności wykonania zabiegu przykrycia recesji dziąsłowych oraz wyeliminowania przyczyny ich powstawania.
 • dr Sz. Majewski:

  Czasami po założeniu wypełnienia może być odczuwalna nieznaczna nadwrażliwość pozabiegowa na bodźce termiczne (ciepło, zimno). Jest to najczęściej związane ze skurczem materiału wypełniającego. Dolegliwości takie powinny jednak ustąpić w ciągu kilku dni, jeśli tak nie jest może to świadczyć o powikłaniach zapalnych ze strony miazgi i o ewentualnej konieczności wykonania leczenia kanałowego.
 • Obrazek użytkownika Justyna Żurek
  Justyna Żurek: Co robić, by mieć białe i ładne zęby ?
  czwartek, Marzec 21, 2013 - 10:47
  dr Sz. Majewski:

  Aby cieszyć się ładnym i zdrowym uśmiechem należy perfekcyjnie dbać o higienę jamy ustnej oraz regularnie odwiedzać zaufanego dentystę.
Strony